جمعه، شهریور ۱۴، ۱۳۹۳

چه وضوحی برای صفحه نمایش گوشی هوشمند شما مناسب است؟

 واقعیت این است که این روز‌ها، بسیاری از برندهای معروف بازار اقدام به کار بردن صفحه نمایش‌هایی با وضوح بالا در گوشی‌های هوشمند خود کرده و این مورد را ‌یکی از برتری‌های گوشی هوشمند خود معرفی می‌کنند؛ اما این وضوح فوق بالا عملا چندان تفاوتی در خروجی کار با گوشی هوشمند ندارد و حتی در بسیاری از موارد بر ‌عملکرد گوشی هوشمند نیز تأثیر منفی دارد: عمر باتری شما کاهش می‌یابد.

چه وضوحی برای صفحه نمایش گوشی هوشمند شما مناسب است؟
«کارل مک دوگال» از کار‌شناسان حوزه فن‌آوری گوشی‌های هوشمند در این باره اذعان می‌کند: شاید بهترین کار برای سازندگان گوشی‌های هوشمند، وفادار ماندن به صفحه نمایش‌های Full HD با وضوح ۱۰۸۰p باشد؛ هرچند اکنون در بازار شاهد حضور گوشی‌های هوشمند با وضوح صفحه نمایش ۲K و ۴K هستیم.

وی بیان می‌کند صرف نظر از تأثیر منفی که بر ‌عمر باتری گوشی هوشمند دارد، دو دلیل اصلی دیگر برای عدم به‌کار‌گیری وضوح‌های فوق بالا در صفحه نمایش‌های گوشی‌های هوشمند وجود دارد.

دلیل نخست اینکه وقتی به صفحه نمایش‌های گوشی‌های هوشمند نگاه می‌کنیم که حتی بزرگ‌ترین آن‌ها برابر با ۸ اینچ است، این صفحه نمایش‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که وضوح فوق بالای ۴K یا ۲K عملا تفاوتی در نوع دید چشم انسان در آن‌ها نسبت به یک صفحه نمایش Full HD ایجاد نمی‌کند.

دلیل دوم «مک دوگال» اینکه به جای آنکه سازندگان به وضوح‌های بالا‌تر بپردازند، باید به تکنولوژی‌های جدید برای به دست دادن ترکیب رنگ‌های بهتر و شفافیت بهبود یافته در صفحه نمایش‌ها بپردازند. وی بر این باور است که چسبیدن سازندگان به صفحه نمایش‌های بالا‌تر، نشانی از ‌بی‌توجهی یا ناتوانی آن‌ها در به‌کارگیری این گونه تکنولوژی‌ها در صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند است.
چه وضوحی برای صفحه نمایش گوشی هوشمند شما مناسب است؟
در پایان اینکه «مک دوگال» مورد انرژی و باتری را از دیدگاه دیگری نیز مطرح می‌کند: این روز‌ها مصرف انرژی در گوشی‌های هوشمند به دلیل کاربرد بالا به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سازندگان و مشتریان بدل شده است. در حالی که فن‌آوری باتری‌ها هنوز به اندازه سایر حوزه‌های تکنولوژیک به کار رفته در گوشی‌های هوشمند پیشرفت نکرده است، استفاده از صفحه نمایش‌های ۴K یا ۲K تنها منجر به این می‌شود که عمر باتری‌ها از همین که هست نیز کمتر شود.
 

هیچ نظری موجود نیست:

نبودم ولی میام

سلام  چند وقتی نبودم ان شاالله بر میگردم بادستی پر و سایتی بروزتر  بزرگترین مشکل الان اینکه سایت از سرور بلاگر استفاده می کنه و سرو...