شنبه، فروردین ۲۰، ۱۳۹۰

سرانجام ویندوز 7 از xp پیشی گرفت


سرانجام این اتفاق افتاد! پس از پادشاهی طولانی مدت ویندوز اکس‌پی به عنوان محبوب‌ترین سیستم عامل مورد مصرف در بین کاربران، حالا دیگر زمان آن رسیده تا این پادشاه پیر، تاج خود را به جانشین جوان خود تقدیم نماید. طبق آمار ماه آپریل (ماه جاری)، سهم بازار ویندوز Seven با ۳۱.۷۱ درصد از ویندوز XP (با ۳۱.۵۶ درصد) در آمریکا پیشی گرفت.

در طول زمان ارائه ویندوز ویستا، این سیستم‌عامل هیچ‌گاه نتوانست جایگاه XP را به خطر بی‌اندازد اما حالا با موفقیت‌هایی که ویندوز ۷ کسب کرده است، این اتفاق نهایتا رخ داد. آمار فوق از طریق وب‌سایت StatCounter و با جمع آوری اطلاعات مربوط به میلیون‌ها سایت در سراسر جهان به دست آمده است. به عبارت دیگر، این آمار مربوط به سیستم کاربرانی است که به وب دسترسی دارند.

از زمان ارائه ویندوز ۷ در سال ۲۰۰۹، آمار استفاده از این سیستم‌عامل رشد فوق‌العاده‌ای داشته و همواره نمودار مصرف آن رو به بالا بوده است. از طرفی، ویندوز اکس‌پی کماکان حضور پررنگی را در بازار سیستم‌عامل‌ها دارد و بسیاری از شرکت‌های بزرگ، هنوز برای ارتقا سیستم‌های خود به ویندوز ۷ تن نداده‌اند هرچند که به نظر می‌رسد این رویه کم کم در حال اتفاق افتادن است.

desktop-os-market-share-april-2011-2.jpg

اما آمار مصرف جهانی سیستم‌عامل‌ها هنوز دست ویندوز XP است. در جهان کماکان ۴۶.۸۷ درصد از کاربران (به نسبت ۳۱.۱۷ درصد از کاربران ویندوز ۷) از ویندوز اکس‌پی استفاده می‌کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که پیشی گرفتن ویندوز ۷ تنها در ایالات متحده رخ داده است. علاوه بر آمریکا، سهم بیشتر بازار در کشورهایی نظیر انگلستان، کانادا، استرالیا، فرانسه، آلمان، بلژیک، دانمارک، فنلاند، هلند، نروژ و سوئد در اختیار ویندوز ۷ هست.


-- 
دانلود برای ایرانیان

هیچ نظری موجود نیست:

نبودم ولی میام

سلام  چند وقتی نبودم ان شاالله بر میگردم بادستی پر و سایتی بروزتر  بزرگترین مشکل الان اینکه سایت از سرور بلاگر استفاده می کنه و سرو...