دوشنبه، اسفند ۱۶، ۱۳۸۹

موجود ۹ چشم گوگل

حدود ۳ سال پیش گوگل برای راه انداختن سرویس جدیدش، گوگل استریت ویو، ماشین‌هایی را به خیابان‌ها فرستاد که بر روی آنها دوربین‌هایی برای ضبط تصاویر وجود داشت. این سرویس در ابتدا تنها در بخش‌هایی از آمریکا فعال بود اما اکنون در اروپا و نقاط دیگر زمین فعال است.

آقای Pierre Far با یکی از رانندگان ماشین‌های سرویس استریت ویوی گوگل صحبتی کرده است. راننده می‌گوید که به آنها برای استفاده از کامپیوترهای داخل ماشین آموزش می‌دهند، که البته نبایستی کار سختی باشد چرا که دارای یک صفحه لمسی احتمالا ۱۹ اینچی و یک دکمه‌ی ضبط و توقف است.
صفحه‌ نمایش در سمت سرنشین راننده و سروری بزرگ نیز در صندوق عقب ماشین قرار دارد. صندلی‌های عقب نیز برداشته شده‌اند.

دوربین با کمک پایه‌ایی بر روی ماشین قرار دارد، و ۸ وجهی است که البته یک دوربین دیگر نیز به سمت بالا قرار دارد. ماشین‌هایی که برای سرویس استریت ویوی گوگل عکس جمع‌آوری می‌کنند، به شکل زیر هستند.

هر ۱۰ یا ۲۰ متر، این ۹ چشم گوگل، به طور خودکار حرکات پیش چشمانش را ضبط می‌کند. نرم‌افزار سرویس گوگل، تصاویر ضبط شده را برای ایجاد تصویری پانوراما به یکدیگر متصل می‌کند. برای احترام به حریم خصوصی چهره‌ها بلور می‌شوند تا قابل تشخیص نباشند.
گاها در بین مجموعه تصاویر گرفته شده توسط چشم‌های گوگل، عکس‌های جالبی وجود دارد. تصویر زیر آتش‌سوزی خانه‌ای در آرکانزاس است که توسط دوربین‌ گوگل شکار شده است.

این هم مردی است با اسلحه سنگین وسط خیابان اصلی در یکی از شهرهای داکوتای جنوبی.

بعضی وقت‌ها هم دوربین‌های گوگل در کارشان با مشکل مواجه می‌شوند و ارور می‌دهند؛ مانند تصویر زیر.

به نظر می‌رسد مرد اسپانیایی از دست گوگل شاکی است!

یا این‌ها که به نظر می‌رسد بیشتر از اینکه آتش‌سوزی داخل خانه توجه‌شان را جلب کرده باشد، متوجه چشم‌های گوگل هستند.

فکر می‌کنید بابانوئل چگونه هدایای سال نو را برای‌تان می‌آورد!

کودکی که با استفاده از کوتاهی والدینش قصد دارد چهار دست و پا گشتی در آن اطراف بزند.

مناطق تحت پوشش سرویس استریت ویوی گوگل در آسیا تنها در بخش‌های شرقی آن قرار دارد؛ ژاپن، سنگاپور، هنگ‌کنگ، ماکائو و تایوان. ناگفته نماند که در برخی از نقاط آسیا مانند چین، کره‌جنوبی، ژاپن و تایلند، محصولات مشابه گوگل استریت ویو فعال است.


http://www.d4ir.com/

هیچ نظری موجود نیست:

نبودم ولی میام

سلام  چند وقتی نبودم ان شاالله بر میگردم بادستی پر و سایتی بروزتر  بزرگترین مشکل الان اینکه سایت از سرور بلاگر استفاده می کنه و سرو...