سه‌شنبه، اسفند ۰۳، ۱۳۸۹

تصویر سرخوردن با سرعت 330 کیلومتر

یک خودروی رالی که از سوخت زیستی استفاده می کند توانست با سرعت 330.695 کیلومتر بر ساعت رکورد سرعت حرکت بر روی یخ را بشکند.

"یوها کانکونن" که پیش از این عنوان چهار بار قهرمان رالی دنیا را به دست آورده بود موفق شد رکورد جدیدی را به نام خود به ثبت برساند.

وی با یک خودروی رالی Continental Supersports Convertible موفق شد بر روی سطح یخی دریای بالتیک نزدیک به سواحل فنلاند به سرعت 330.695 کیلومتر بر ساعت برسد.

این خودروی رالی سوخت خود را از اتانول زیستی تامین می کند. "یوها کانکونن" پیش از این در سال 2006 نیز توانسته بود با خودروی رالی Continental GT بر روی همین سطح یخی به رکورد سرعت 321.6 کیلومتر برساعت برسد.

براساس گزارش لارپوبلیکا، بر روی خودروی Bentley Continental Supersports Convertible یک موتور دو توربینی W12 با 6 لیتر سیلندر و 630 اسب بخار با دور موتور 6 هزار دور بر دقیقه نصب شده است.

شتاب نسخه معمولی این خودرو از صفر به 100 تنها در مدت 4.2 ثانیه انجام می شود و حداکثر می تواند به سرعت 325 کیلومتر برسد.هیچ نظری موجود نیست:

نبودم ولی میام

سلام  چند وقتی نبودم ان شاالله بر میگردم بادستی پر و سایتی بروزتر  بزرگترین مشکل الان اینکه سایت از سرور بلاگر استفاده می کنه و سرو...