پنجشنبه، دی ۰۹، ۱۳۸۹

مرمت برج كج پيزا در ايتاليا با ليزر و سرنگ !!!! ...
http://www.redlink1.com/mydocs/group/128/02.jpg
پروژه مرمت برج كج پيزا كه هشت سال طول كشيده، نزديك اتمام است. اين برج ۸۳۷ سال قدمت دارد.
http://www.redlink1.com/mydocs/group/128/03.jpg
گروهي متشكل از ۱۰ كارشناس مرمت آثار تاريخي، با استفاده ليزر، قلم و سرنگ سنگ هاي اين بنا را كه تعدادشان به ۲۴ هزار و ۴۲۴ قطعه مي رسد، پاكسازي مي كنند. برج كج پيزا در ايتاليا ۵۶ متر طول دارد.
http://www.redlink1.com/mydocs/group/128/04.jpg
"آنتون شاتر"، سرپرست گروه كارشناسان مرمت، گفت كه سنگ هاي اين بنا در وضعيت اسف باري بودند كه دليل عمده آن آلودگي هواست، هرچند جهانگردان و پرندگان نيز در اين ميان نقش داشتند.
http://www.redlink1.com/mydocs/group/128/05.jpg
آقاي شاتر گفت:‌ نمك هاي دريايي كه همراه باد مي آيد (با توجه به اين كه برج پيزا تنها ۱۲ كيلومتر با درياي مديترانه فاصله دارد) و آب ناشي از باران كه در قسمت هاي خاص اين بنا جمع مي شود،‌ بيشترين خسارت را به برج پيزا وارد آورده اند.
http://www.redlink1.com/mydocs/group/128/06.jpg
سنگهاي به كار رفته در اين برج كه رنگش مايل به زرد متمايز است،‌ از معادن "سن جوليانو" كه از بالاي برج ديده مي شود، استخراج شده اند.
http://www.redlink1.com/mydocs/group/128/07.jpg
بين سال هاي ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۱ از ميزان كج بودن برج به اندازه ۴۵ سانتيمتر، نسبت به حالت عمودي، كاسته شد و پس از آن دوباره به روي بازديدكنندگان باز شد. عكس سمت چپ اين برج را در سال ۱۹۹۲ نشان مي دهد و عكس سمت راست مربوط به دسامبر ۲۰۱۰ است.
http://www.redlink1.com/mydocs/group/128/08.jpg
در سال ۱۹۸۷، نهاد فرهنگي سازمان ملل، يونسكو، برج پيزا را به عنوان ميراث جهاني ثبت كرد. حدود يك ميليون نفر در سال از اين مكان بازديد مي كنند و درآمد حاصل از فروش بليت مبلغ مورد نياز براي پاكسازي برج (بيش از ۹ ميليون دلار) را تامين كرده است.
http://www.redlink1.com/mydocs/group/128/09.jpg
قرار است اين داربست ها كه تدريجا و با پيشرفت پروژه به طبقات بالاتر برده شده است،‌ با تكميل پروژه در ماه فوريه برچيده شود.


http://www.d4ir.com

هیچ نظری موجود نیست:

نبودم ولی میام

سلام  چند وقتی نبودم ان شاالله بر میگردم بادستی پر و سایتی بروزتر  بزرگترین مشکل الان اینکه سایت از سرور بلاگر استفاده می کنه و سرو...